ZAVEDENÍ ONLINE VÝUKY V DOBĚ EPIDEMIE NA SMÍCHOVSKÉ PRŮMYSLOVÉ ŠKOLE

Velice bedlivě jsme sledovali pokyny vlády, ministrů i zřizovatele k mimořádné situaci v České republice v souvislosti s opatřeními kolem zamezení šíření koronaviru. Pochopitelně nás v první chvíli napadlo otevření Mediálního studia Mediálního domu Preslova při Smíchovské střední průmyslové škole odložit, byť není v rozporu s nařízeními, neboť nepřekročíme limit sta osob. Pak jsme však začali o situaci diskutovat a došli k jinému závěru.

Jedním zhlavních cílů našeho Mediálního domu Preslova je přinášet příklady dobré praxe na školách. V současnosti mnozí učitelé hledají vhodné způsoby, jak během zavření škol komunikovat se svými žáky a studenty, jak jim předávat nejen informace, ale i pokyny, aby mohli studovat. Což je obzvláště důležité pro ty, kteří se chystají k přípravám na přijímací zkoušky na střední školy a k maturitám. Proto jsme se rozhodli, že se v budoucích čtrnácti dnech pokusíme zmapovat, jak taková komunikace probíhá a tím poskytnout školách a učitelům inspiraci, jak být se svými žáky a studenty v kontaktu. Zároveň tím i zmapujeme, jak se využívá obecně moderních technologií právě při této komunikaci.

Máme hned dva inspirativní příklady z naší školy, kdy dva naši sociální partneři nabízejí svoji pomoc, viz citace níže. A právě o takových možnostech jsme připraveni nejen informovat, ale také mapovat, jak je těchto a jiných IT služeb využíváno. Případně poskytovat technické rady učitelům, jak s danými technologiemi vhodně pracovat, jelikož většinou nejsou „domorodci“ v oblasti IT jako jejich žáci a studenti. Proto chceme činnost v Mediálním studiu zahájit a tiskové konference využít i k této informaci pro širší veřejnost. První konkrétní výstupy předpokládáme hned z kraje příštího týdne. Předpokládáme úzkou součinnost s ministerstvem školství i naším zřizovatelem v této oblasti. Námi získané informace, reportáže a rozhovory budou pochopitelně k dispozici ke sdílení i dalším médiím.

Jiří Rott, Cisco Systems: „

Karel Klatovský, manažer Microsoft: „Pokud přemýšlíte o tom, jakou zvolit platformu pro distanční vzdělávání, začněte využívat Microsoft Teams, mají vše, co potřebujete – komunikaci s celou třídou i jednotlivými žáky, sdílení dokumentů s různou úrovní oprávnění, vytváření, distribuce a opravování online testů, zadávání a vyhodnocování domácích úkolů nebo online hodiny s podporou videa, audia, sdílení obrazovky nebo prezentace s automatickým záznamem celé hodiny. To vše je dostupné pro školy zdarma bez omezení, to vše může škola začít využívat v bezplatné verzi Office 365 pro školy, která toho nabízí mnohem více. Každé škole nabízíme elektronické i tištěné příručky pro Microsoft Teams a pro celou službu Office 365 je 24/7 nabízena technická podpora zdarma.“

Mediální studio naší školy bude také k dispozici našim vlastním učitelům, kteří projeví zájem se svými studenty „promluvit“ přes kameru, vysvětlit jim látku, uspořádat pro ně přednášku, besedovat s nimi.

Zájem se slavnostního otevření našeho Mediálního studia projevilo cca čtyřicet významných představitelů z řad různých aktérů ve školství a z řad našich sociálních partnerů, mnozí z nich se již ozvali a projevili své odhodlání se zúčastnit i přes současnou krizovou situaci.

TISKOVÁ KONFERENCE BUDE ZA ÚČASTI MINISTRA ŠKOLSTVÍ ROBERTA PLAGY, SENÁTORA JIŘÍHO DRAHOŠE A RADNÍHO HL.M. PRAHY VÍTA ŠIMRALA

Ing. Radko Sáblík ředitel Smíchovské střední průmyslové školy

Pro více informací poslouchejte rádio Stella

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít